مشاوره: 09123196548 ، 02188820084
مدیر سایت

هزینه تعمیر مبل

یکی از وسایل کاربردی و درعین‌حال تزئینی منازل مبلمان است، در هر دکوراسیونی مبلمان یکی از اجزای اصلی هستند که بر زیبایی محیط می‌افزایند. اما گاهی به علت استفاده زیاد مبلمان دچار آسیب می‌شوند و یا به علت عدم نگهداری صحیح پارچه آن دچار تغییر رنگ می‌شود اغلب افراد هنگام برخورد با این مشکل مبلمان خود را تعویض می‌نمایند اما یکی از روش‌های جایگزین تعویض، تعمیر مبل است و درصورتی‌که کار تعمیر به افراد ماهر سپرده شود، مبلمان شما کاملاً نو و سالم خواهند شد و در هزینه شما نیز صرفه‌جویی می‌شود چراکه در اکثر موارد هزینه تعمیر مبل بسیار کمتر از هزینه تعویض است. در این مطلب قصد داریم شما را با هزینه تعمیر مبل آشنا نماییم.

تعمیر مبلمان

تعمیر مبل کاری کاملاً تخصصی است و باید توسط افراد ماهر انجام شود، تعمیرکار ماهر فردی است که کار تعمیر را به‌درستی انجام می‌دهد طوری که میان قسمت تعمیری با سایر قسمت‌های مبل هیچ تفاوتی احساس نشود و در تعمیر از مواد باکیفیت و مرغوب استفاده می‌نمایند. همچنین تعمیرکار ماهر باید با تمامی روش‌های تعمیر آشنایی داشته باشد و بهترین روش را با توجه به نوع آسیب مبلمان انتخاب نماید؛ بنابراین تعمیر حتماً باید توسط تعمیرکار متخصص و باتجربه انجام گیرد و افرادی که در منزل دست به تعمیر می‌زنند اگر از تجربه و مهارت کافی برخوردار نباشند آسیب بیشتری به مبل وارد خواهند کرد البته مواردی وجود دارد که می‌توان تعمیر مبل را در منزل انجام داد اما باید توجه داشت برای تعمیر آسیب‌های اساسی حتماً باید به کارگاه تعمیر مطمئن مراجعه نمایید.عوامل دخیل در میزان هزینه تعمیر مبل

همان‌طور که گفته شد هزینه تعمیر بسیار کمتر از هزینه تعویض مبلمان خواهد بود. اما باید توجه داشت مواردی وجود دارند که تعمیر به‌صرفه نخواهد بود و هزینه تعمیر مبل با هزینه تعویض برابر و یا حتی بیشتر خواهد شد. مثلاً زمانی که کلاف یعنی بافت و چارچوب اصلی مبل شما دچار آسیب شده باشد هزینه تعمیر مبل زیاد خواهد شد و شما باید چارچوب اصلی مبل و تمامی اجزای آن را تعمیر نمایید بنابراین محتمل هزینه‌ای برابر تعویض خواهید شد اما اگر کلاف مبل شما سالم است و جنس آن از مواد مرغوبی مانند چوب طبیعی درختان است بهتر است مبلمان خود را تعمیر نمایید درنتیجه حتی اگر چند قسمت مبل شما دچار آسیب شده باشد و تنها کلاف آن سالم باشد هزینه تعمیر بسیار کمتر از هزینه تعویض مبل خواهد شد.

هزینه تعمیر مبل ثابت نیست و بستگی به عوامل مختلفی دارد و حتی ممکن است برای تعمیر مشابه هزینه متفاوت دریافت شود برخی از عوامل دخیل در میزان هزینه تعمیر مبل عبارت‌اند از:
- میزان سابقه و تجربه کارگاه تعمیر: برخی از کارگاه‌های تعمیر وجود دارند که دارای چندین سال سابقه و تجربه هستند و درنتیجه کار تعمیر مبل را به بهترین روش ممکن انجام می‌دهند و مبل شمارا مانند روز اول خود خواهند کرد و دیگر نیازی به تعمیر دوباره پیدا نخواهید کرد به همین دلیل میزان هزینه دریافتی این کارگاه‌ها مقداری بیشتر است اما این تفاوت هزینه اندک تعمیر شما را تضمین خواهد کرد و دیگر نیازی به تعمیر دوباره نخواهد بود چراکه اگر کار تعمیر را به نیروی غیرمتخصص و بی‌تجربه بسپارید پس از مدتی استفاده دوباره مبلمان شما آسیب خواهند شد و شما علاوه بر هزینه تعمیر مبل باید هزینه تعویض را نیز بپردازید. نیروهای غیرمتخصص معمولاً نمی‌دانند از چه روشی برای تعمیر استفاده کنند و گاهی به‌جای چسب از بست کردن و یا برعکس استفاده می‌کنند و درنتیجه ممکن است حتی به بافت اصلی مبل شما آسیب وارد شود و چوب مبل دچار ترک و شکستگی شود و یا رویه‌کوبی را طوری انجام می‌دهند که پس از مدتی رویه شل می‌شود و درزها و چسب‌های آن باز می‌شود و حتی مواردی وجود دارد که رویه جدید را بر روی پارچه قبلی می‌چسبانند و سطحی ناهموار به وجود می‌آورند درنتیجه این افراد به نسبت خدماتی که ارائه می‌دهند هزینه تعمیر مبل کمتری دریافت می‌کنند.- مواد مورداستفاده در تعمیر: مورد دیگر که در میزان هزینه تعمیر مبل دخیل است، نوع مواد به‌کاررفته شده در تعمیر است. اسفنج، فوم، پارچه، رنگ و سایر وسایلی که در تعمیر استفاده می‌شوند دارای دو نوع مرغوب و نامرغوب هستند و اگر تعمیرکار در تعمیر خود از مواد مرغوب استفاده نماید به‌تبع هزینه تعمیر مبل نیز افزایش می‌یابد مثلاً اگر مبل شما نشست کرده باشد می‌توان از دو نوع فوم سرد و گرم برای تعمیر استفاده کرد فوم سرد معمولاً سخت‌تر و مقاوم‌تر است و نشست نمی‌کند و هزینه آن نیز بیشتر است.- میزان آسیب مبل: عامل دیگری که در میزان هزینه تعمیر مبل دخیل می‌باشد میزان آسیب مبلمان است هزینه تعمیر مبل مواردی مانند تقویت فوم و اسفنج، رنگ‌کاری، پولیش، رویه‌کوبی، تعمیر پایه و تاج شکسته باهم متفاوت هستند و تعمیرکار باید هزینه تعمیر را با توجه به میزان آسیب مبل شما تعیین نماید.
- نوع پارچه مبل: قیمت پارچه مبل نیز در میزان هزینه تعمیر مبل دخیل می‌باشد معمولاً پارچه‌ها توسط خود افراد خریداری می‌شوند و تعمیرکار فقط کار رویه‌کوبی را انجام می‌دهد اما جنس و قیمت پارچه‌ها متفاوت است و باید با توجه به جنس کلاف مبل شما خریداری شود و تعمیرکار به شما خواهد گفت چه پارچه‌ای را خریداری نمایید.

 

 

 به‌طورکلی هزینه تعمیر مبل بستگی به عواملی همچون میزان دستمزد تعمیرکار، روش تعمیر، نوع مواد به‌کاررفته در تعمیر، میزان آسیب مبلمان، هزینه ایاب و ذهاب و ... بستگی دارد. بهترین روش برای اطلاع یافتن از میزان هزینه تعمیر مبل مشورت با تعمیرکاران متخصص کارگاه‌ها می‌باشد.

اگر مبلمان شما دچار آسیب شده است و نیاز به تعمیر دارد و به دنبال کارگاهی هستید که هزینه تعمیر مناسبی دریافت کند ما به شما 20 مبل را پیشنهاد می‌کنیم. جهت ثبت سفارش تعمیر خود به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 مبل مراجعه نمایید و سفارش تعمیر خود را به‌صورت اینترنتی ثبت کنید برای این کار کافی است عکس مبلمان تعمیری خود را برای تعمیرکاران این کارگاه بفرستید و پس از مشاوره و تعیین هزینه توسط تعمیرکاران شرکت 20 مبل در صورت رضایت می‌توانید از پیک ارسالی آن‌ها برای بردن مبل به کارگاه استفاده نمایید 20 مبل درزمینهٔ تعمیر انواع مبلمان دارای سابقه و تجربه بالایی است و تعمیر مبل شمارا در کمترین زمان انجام می‌دهد. تمامی نیروهای این کارگاه آموزش‌دیده و باتجربه هستند و کار تعمیر را با بهترین متدهای روز دنیا انجام می‌دهند.


مطلب قبلی رویه‌کوبی مبل
مطلب بعدی تعمیر مبلمان اداری
چاپ
1460 رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید