مشاوره: 09123196548 ، 02188820084
مدیر سایت

تعمیر صندلی اداری

یکی از اجزای اصلی مبلمان اداری صندلی اداری است و انتخاب صندلی مناسب توسط مدیران اداره‌ها و شرکت‌ها امر بسیار مهمی است این نوع صندلی‌ها در مدل‌های متنوعی طراحی‌شده‌اند اما معمولاً اکثر آن‌ها چرخ‌دار بوده و می‌توان ارتفاع آن‌ها را هم تنظیم نمود. این صندلی‌ها طبق اصول استاندارد ساخته می‌شوند تا افراد هنگام استفاده از آن‌ها دچار کمردرد و آسیب در ستون فقرات نشوند. قیمت آن‌ها نیز برحسب کارایی و مواد به ‌کار رفته در آن‌ها متفاوت است. در این مطلب قصد داریم شمارا با انواع این صندلی و در صورت بروز مشکل نحوه تعمیر صندلی اداری آشنا نماییم تا در صورت آسیب صندلی شما، هزینه زیادی صرف نکنید و آن را به‌درستی تعمیر نمایید.

انواع صندلی اداری

نوع صندلی که در اداره‌ها استفاده می‌شود بنابر کاربرد و جنس آن دارای مدل‌ها و انواع مختلفی است. برخی از این صندلی‌ها عبارت‌اند از:

-  صندلی مدیریت: این صندلی نسبت به سایر صندلی‌های کارکنان اداره بزرگ‌تر و حجیم‌تراست و قیمت آن نیز بیشتر است و می‌توان ارتفاع آن را تنظیم نمود.

صندلی کنفرانس: این صندلی برای اتاق‌های کنفرانس و اعضای هیئت‌مدیره ساخته می‌شوند و به آن‌ها صندلی هیئت‌مدیره نیز میگویند ارتفاع این صندلی ثابت است و معمولاً دارای قابلیت تنظیم نیست.

صندلی کامپیوتر: این صندلی برای میز کامپیوتر ساخته‌شده است و پشتی آن دارای قابلیت ارتجاعی به سمت عقب است تا افراد هنگام استفاده از کامپیوتر خم نشده و دچار کمردرد نگردند.

صندلی پذیرش: این صندلی همان صندلی مراجعه ‌کنندگان است و پایه آن ثابت می‌باشد و چرخ‌دار نیست و از موادی مانند چوب و پلاستیک ساخته‌شده است.صندلی اجرایی: یکی دیگر از انواع صندلی اداری، صندلی اجرایی است که بسیار شبیه به صندلی مدیریت ساخته‌شده است و مدیران نیز از این نوع صندلی استفاده می‌نمایند. معمولاً جنس رویه این صندلی از چرم می‌باشد.

صندلی 24 ساعته: این صندلی مناسب افرادی است که زمان زیادی را در محل کار صرف می‌نمایند مانند اپراتورها یا منشی‌ها، کف این صندلی از فوم سخت ساخته‌شده است و نرم نیست تا هنگام استفاده تغییر شکل ندهد. به‌طورکلی این صندلی دارای مقاومت و استحکام بالایی است.

صندلی ارگونومیک: این صندلی مناسب افرادی است که به عارضه کمردرد، دیسک کمر، پادرد و... دچار هستند این صندلی به ‌گونه‌ای ساخته‌شده است که علاوه بر رعایت کردن تمام نکات استاندارد در آن، باعث کمک به جریان خون می‌شود. کف پا با زاویه 90 درجه بر روی زمین قرار می‌گیرد و همچنین جریان هوا به‌ خوبی از آن عبور می‌کند. به علت دارا بودن همین ویژگی‌ها گران‌ترین نوع صندلی اداری است. البته صندلی ارگونومیک دارای انواع مختلفی است که تا حدودی از نظر قیمت با یکدیگر تفاوت دارند.

مدیران هر شرکت و اداره‌ای باید هزینه کافی صرف خرید صندلی مناسب نمایند چراکه هزینه خرید صندلی مناسب کمتر از هزینه درمان بیماری‌هایی مانند کمردرد، پادرد و... است بنابراین بهتر است صندلی مناسب را برای اداره انتخاب نمود و در هنگام انتخاب صندلی به موارد زیر توجه داشت:

از صندلی‌هایی استفاده نمایید که نشیمنگاه آن‌ها خیلی نرم نیست و به‌راحتی بتوان خود را در آن تکان داده و به مرور دچار تغییر شکل نشوند.

از صندلی‌هایی که پارچه آن‌ها بسته و ضخیم است و جریان هوا را عبور نمی‌دهند استفاده نکنید چرا که موجب عرق کردن بدن بر روی آن می‌شود.

صندلی انتخاب نمایید که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد و کف پا روی زمین قرار گیرد و اگر صندلی شما ارتفاع بلندی دارد از زیر پایی استفاده کنید. چرا که آویزان ماندن پا موجب بروز مشکلاتی در زانو می‌شود.

صندلی‌هایی انتخاب نمایید که پشتی آن‌ها مناسب است و می‌توان ستون فقرات را به‌راحتی به آن تکیه داد.

معمولا جنس پارچه این نوع از صندلی‌ها از جنس چرمی است چراکه دیرتر کثیف شده و کثیفی را در خود نشان نمی‌دهند. از طرفی دارای ظاهری رسمی برای ادارات بوده و به سادگی دچار آسیب و یا پارگی نمی‌شوند.

تعمیر صندلی اداری

صندلی‌های اداری نیز مانند سایر مبلمان ممکن است پس از مدتی استفاده دچار آسیب و شکستگی گردند این آسیب ممکن است در پارچه صندلی، پایه، جک، چرخ‌ها، فوم نشیمنگاه و... به وجود آید که همگی این موارد توسط تعمیرکاران باتجربه تعمیر و تعویض می‌گردند. مدیران هر اداره باید در صورت به وجود آمدن هریک از مشکلات فوق در صندلی آن را در اسرع وقت به تعمیرکار ماهر بسپارند تا از پادرد و کمردرد جلوگیری نمایند.

تنها در شرایطی که صندلی آسیب جدی و غیر قابل جبران دیده باشد، نمی‌توان به کمک تعمیرات آن را به حالت اولیه باز گرداند و در این شرایط تنها راه حل ممکن تعویض صندلی است.به عبارتی اگر شما دارای صندلی اداری راحت و ارگونومیک هستید و تنها قسمتی از آن آسیب‌ دیده است بهتر است به‌جای تعویض کامل، قطعه مورد نظر را تعمیر نمایید تا در هزینه خود صرفه‌جویی کنید. در بسیاری از موارد تعمیر قطعات موجود در صندلی اداری بسیار به صرفه‌تر از تعویض آن است و هنگامی که می‌توان با صرف هزینه بسیار کم آن را تبدیل به یک صندلی با همان کاربری اولیه و چه بسا بهتر نماید دیگر نیاز به تهیه نوع جدیدی از این صندلی نیست.

 برای تعمیر صندلی اداری کارگاه‌های تعمیر زیادی وجود دارند اما به شما پیشنهاد می‌کنیم به 20 مبل مراجعه نمایید.

 20 مبل دارای نیروهای متعهد و متخصص است و در زمینه تعمیر انواع صندلی اداری دارای تجربه کافی است. خدماتی از قبیل تعویض پارچه صندلی، تعویض جک، تعویض چرخ صندلی را توسط نیروهای ماهر انجام می‌دهد. همچنین اگر صندلی اداری شما نشست کرده باشد می‌تواند سیلندر آن را با سیلندری اصلی تعویض نماید و یاعث شود صندلی مانند روز اول خود کار کند. به همین علت هر نوع مشکل قابل حلی که برای صندلی اداری شما پیش بیاید، 20 مبل به کمک نیروهای حاذق خود به سادگی می‌تواند آن را برطرف نماید.

20 مبل در تعمیر صندلی اداری از ابزار و مواد با کیفیت استفاده می‌نمایند و سفارش تعمیرات را به‌آسانی و به ‌صورت اینترنتی می‌پذیرد. برای این کار تنها کافی است به آدرس سایت و یا اینستاگرام 20 مبل مراجعه کرده و سفارش تعمیر خود را ثبت نمایید تا در اسرع وقت و با قیمت مناسب صندلی اداری خود را تعمیر نمایید.

مطلب قبلی تعمیر سرویس خواب
مطلب بعدی تعمیر مبل اداری
چاپ
1934 رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید