مشاوره: 09123196548 ، 02188820084
چگونه کیفیت پارچه مبل را تشخیص دهیم؟
مدیر سایت

چگونه کیفیت پارچه مبل را تشخیص دهیم؟

گاهی تشخیص خوب و بد پارچه مبلی نیاز به کمی تخصص در این زمینه دارد،اما با توجه به نکاتی که در مطلب زیر ارائه شده است میتوان دقت  را در انتخاب مبلمان با پارچه ی خوب بالا برد.

۱.به قسمت های دوخت خورده پارچه در مبلمان دقت کنید. وقتی پارچه مبل کیفیت پایینی داشته باشد معمولا نقاط دوخته شده بیش از حد طبیعی سوراخ میشوند و به اصطلاح پارچه از ناحیه ی سوزن خورده در حال در رفتن و پاره شدن است این مساله به خصوص در چرم های بی کیفیت به وضوح قابل مشاهده است.

۲.در پارچه های مخمل و جیر که دارای پرز و خواب هستند،بهتر است چند بار با دست سعی کنید که خواب پارچه  را جا به جا کرده و بهم بریزید، در پارچه های نامرغوب این عمل کم و بیش باعث به هم ریختگی پرز های پارچه شده و خیلی سخت می توان آن ها را به حالت اولیه بازگرداند.

 

این نوع پارچه مبل معمولا بعد از چند ماه رنگ اصلی خود را از دست داده و کمی تیره تر خواهند شد. نکته ی مهم دیگر این است که اگر با ناخن سعی کنید پرز پارچه ها را خارج کنید نباید چیزی حاصلتان شود. اگر این اتفاق بیفتد این پارچه مبلی بعد از مدت کوتاهی  بخش زیادی از پرزهای خود را از دست داده و به اصطلاح کچل خواهند شد.
مطلب قبلی رنگ طلایی در دکوراسیون و تاثیرات آن
مطلب بعدی انواع کاور مبل
چاپ
658 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید