مشاوره: 09123196548 ، 02188820084

تعمیر مبل چرم

یکی از انواع مبلمان، مبل چرم است که امروزه در مکان‌های بسیاری مانند اداره‌ها و فضاهای رسمی از آن استفاده می‌شود البته در برخی از منازل نیز از این نوع مبل استفاده می‌گردد. این مبلمان در طرح‌های مختلف و با جنس چرم‌های متفاوت ساخته می‌شوند که برخی از آن‌ها بسیار مقاوم بوده و برخی دیگر به علت استفاده از مواد اولیه بی‌کیفیت در ساخت، زودتر دچار سایش و آسیب می‌گردند.

در این نوشتار قصد داریم ضمن آشنایی شما با انواع این نوع مبلمان روش‌های نگهداری از مبل چرم و نحوه تعمیر مبل چرم را به شما بیاموزیم تا در صورت آسیب در قطعه مبل و یا چرم آن، به‌راحتی آن را به تعمیرکار مطمئن بسپارید.

 

انواع مبل چرم

مبلمان چرم در جنس‌های مختلفی مانند چرم طبیعی و چرم مصنوعی ساخته‌شده‌اند و جنس برخی از آن‌ها مرغوب و باکیفیت و جنس برخی دیگر نامرغوب است، جنس‌های مرغوب دارای استحکام بالایی هستند و می‌توان سالیان دراز از آن‌ها استفاده نمود، بر روی پارچه این جنس خراش نمی‌افتد و دیر کثیف می‌شود بناراین دیرتر نیاز به تعمیر مبل چرم پیدا می‌شود.

 به‌طورکلی انتخاب مبلمان ساخته‌شده از چرم طبیعی بهتر است چراکه از چرم اصل حیوانات ساخته‌شده است و مقاومت زیادی دارد هرچند که قیمت مبل چرم طبیعی گران‌تر از سایر مبلمان می‌باشد اما کیفیت آن بسیار بالاست. بنابراین بسیار مهم است تا نوع چرمی که استفاده می‌کنید از جنس مرغوب و با دوامی باشد.

نوعی دیگر چرم وجود دارد که به آن چرم مصنوعی میگویند و دارای قیمت ارزان‌تری است چراکه در ساخت آن از پلی اورتان و چرم‌های دورریختنی استفاده می‌شود. از این نوع چرم باید برای قسمت‌های پایه و دسته مبل استفاده گردد اما برخی سازندگان مبل آن را در خود مبل نیز به کار می‌برند به همین دلیل این جنس از مبل چرم پس از مدتی دچار خراش یا پارگی می‌گردند و نیاز به تعمیر مبل پیدا می‌کنند این نوع جزء ارزان‌ترین نوع چرم می‌باشد.

اما این نوع از چرم مناسب استفاده برای کسانی است که به جنس پارچه چرم علاقه داشته اما مخالف استفاده از پوست حیوانات هستند.

نوع دیگری از چرم وجود دارد که به آن چرم ترکیبی میگویند و ترکیبی از فیبر و چرم طبیعی می‌باشد اما باید توجه داشت که مقدار چرم طبیعی آن تنها 17 درصد می‌باشد و قیمت آن نسبت به چرم خالص ارزان‌تر و نسبت به چرم صد در صد مصنوعی بالاتر است اما مقاومت آن بیشتر از چرم مصنوعی می‌باشد بنابراین نیاز کمتری به تعمیر مبل در این نوع وجود دارد.

یکی دیگر از انواع چرم، از جنس پی یو می‌باشد و مقدار مقاومت آن بیشتر از چرم مصنوعی و ترکیبی است و در تولید آن از پوست گاو استفاده می‌شود. همچنین تمیز کردن آن بسیار راحت است و معمولاً دیر کثیف می‌شود.به همین دلیل کاملا مناسب استفاده برای افراد شاغل و کسانی است که زمان کافی برای تمیز کردن مبلمان خود ندارند.

نحوه نگهداری از مبل چرم

هنگام تمیز کردن و نگهداری از مبل چرم به نکات زیر توجه داشته باشید:

- هرگز مبلمان چرم خود را در برابر نور آفتاب و یا نزدیک شومینه، بخاری و سایر وسایل گرمایشی قرار ندهید. گرما و آفتاب باعث خشک شدن چرم و ترک‌خوردگی می‌شوند.

-  از مواد شیمیایی برای شستشوی مبل چرم استفاده نکنید و سعی کنید آن‌ها را با دستمال خشک پاک نمایید.

- در صورت کمرنگ شدن رنگ پارچه چرم از واکس مخصوص و یا اسپری براق‌کننده استفاده نمایید اما نباید به‌طور مداوم از این واکس و اسپری‌ها استفاده کرد چراکه باعث آسیب به مبل می‌شود؛ سالی یکی دو بار استفاده از آن‌ها کافی می‌باشد.

- از خیس شدن مبل جلوگیری نمایید چراکه آب باعث ترک انواع چرم خصوصاً چرم مصنوعی می‌شود.بنابراین باید مراقب باشید که هیچ گونه مایعی بر روی آن نریزد.

- مبل خود را به‌طور مرتب با استفاده از جاروبرقی و دستمال خشک گردگیری نمایید زیرا گردوخاک باعث تغییر رنگ تدریجی چرم خواهد شد.

اگر این موارد رعایت گردد کمتر نیاز به تعمیر مبل چرمی وجود خواهد داشت و در نتیجه عمر و دوام مبل چرم شما به میزان چشمگیری افزایش خواهد داشت.

تعمیر مبل چرم

مبلمان چرم و خصوصاً مبل‌هایی که از چرم مصنوعی ساخته ‌شده‌اند در صورت نگهداری نادرست پس از مدتی دچار ترک‌خوردگی، سایش، تغییر رنگ و... می‌گردند و در نهایت عمل تعمیر مبل باید صورت بگیرد. اگر مبل چرم شما دارای آسیب زیادی نیست و تنها قسمت کوچکی از آن دچار خراش و ساییدگی شده است می‌توانید با استفاده از سمباده در منزل تعمیر مبل را انجام نمایید. البته این کار نیاز به تخصص دارد و در صورت نداشتن مهارت کافی ممکن است آسیب بیشتری به مبل وارد کنید؛ بنابراین بهتر است تعمیر مبل چرم خود را به تعمیرکاران باتجربه و ماهر سپرد تا آسیب بیشتری به آن وارد نگرد.

بنابراین در ابتدا باید نوع مشکل به وجود آمده در مبل شما مشخص گردد. اگر کلاف مبل دچار آسیب شده، پایه‌ها، پارچه مبل و یا... بستگی به میزان و شدت آسیب در ابتدا باید بررسی گشته و سپس تعمیر مبل چرم آغاز گردد. البته آسیب‌های جدی‌تر حتی با تعمیرات هم انجام نشده و در این شرایط باید آن را تعویض نمایید.

بنابراین جهت آنکه اشکالات پدید آمده کاملا برطرف گردد حتما باید تعمیر مبل چرم توسط افراد با تجربه و ماهر در این زمینه صورت بگیرد تا به درستی انجام شده و بتواند در مدت زمان طولانی تری به فعالیت خود ادامه دهد.

برای تعمیر مبل چرم، تعویض پارچه چرم، رنگ‌آمیزی دسته‌ها، ترمیم پارگی و... به آدرس اینستاگرام و یا سایت 20 مبل مراجعه نمایید و سفارش تعمیر مبل چرم خود را به‌صورت اینترنتی ثبت کنید و پس از مشاوره و تعیین هزینه توسط تعمیرکاران شرکت 20 مبل در صورت رضایت می‌توانید از پیک ارسالی آن‌ها برای بردن مبل به کارگاه استفاده نمایید همچنین شما می‌توانید در صورت تعویض پارچه، جنس چرم موردنظر خود را انتخاب نمایید و بخواهید که از چرم بهتری برای مبل شما استفاده گردد تا دیرتر خراب شود. 20 مبل در زمینه تعمیر مبل چرم دارای سابقه و تجربه بالایی است و تعمیر مبل شما را در کمترین زمان و با بهترین متدها انجام می‌دهد.بنابراین با خاطری آسوده می‌توانید تعمیر مبل خود را به شرکت 20 مبل بسپارید.

 


  • 7 مهر 1398
  • نویسنده: مدیر سایت
  • تعداد نمایش ها: 8088
  • نظرات: 0
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
1.0
چاپ

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید